Książki

Igor Buszkowski

Igor Buszkowski jest autorem ponad dwudziestu książek dla najmłodszych. Jego domeną są:

  • bajki pedagogiczne
  • zabawy plastyczne

 

 

Wycinanki

„Wycinanki” zawierają 25 szablonów do wycięcia na 32 kartach. Proponowane zadania mają różny stopień trudności i urozmaicone wzory – każde dziecko z pewnością znajdzie dla siebie odpowiedni szablon. Do wykonania zadań znajdujących się w książce przydadzą się: nożyczki, linijka, klej, włóczka lub sznurek, dziurkacz oraz taśma obustronnie klejąca. Papierowe zabawy usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową dzieci, niezbędną do prawidłowego pisania i czytania.

Autor: Igor Buszkowski
Wydawnictwo: NOTES
Rok: 2018

Kreatywne zabawy z papierem

W niniejszej książce znajduje się 50 zabaw plastycznych, do których wykonania potrzebny jest papier. Ta nieskomplikowana i niedroga forma spędzania wolnego czasu z pewnością przyniesie najmłodszym radość. Nauczy ich cierpliwości, zwiększy sprawność manualną, rozwinie wyobraźnię oraz wrażliwość na świat i innych. Publikacja może zainspirować również nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych, pedagogów, trenerów, rodziców, dziadków, opiekunów.

Autor: Igor Buszkowski
Wydawnictwo: Harmonia
Rok: 2017

Wycinanki dla najmłodszych

Wycinanki papierowe, pomysły dla najmłodszych

Przedstawiamy kolejną publikację z serii „Wycinanki”. Książeczka rozwija zdolności poznawcze i manualne, uczy cierpliwości, pomaga w ogolnym rozwoju dziecka. Dzięki pracy pod okiem dorosłego dziecko uczy się precyzji, samodzielności, rozwija wyobraźnię.

Wydawnictwo: Niko
Rok: 2016

Plastyczny świat

Plastyczny świat dla małych i dużych przedszkolaków

Książka składa się z 60 zabaw plastycznych o niskim, średnim i wysokim stopniu trudności, przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Do każdej propozycji zostały dołączone dodatkowe zadania, przeważnie w formie pytań. Materiały, które należy wykorzystać w pracach, są ogólnodostępne, więc zabawy można przeprowadzać z większą liczbą dzieci. Dzięki temu posłuży nauczycielom i pedagogom jako pomoc w pracy z najmłodszymi.

Wydawnictwo: Harmonia
Rok: 2016

Malowanie stemplowanie

Malowanie stemplowanie

Malowanie stemplowanie to zestaw 65 prac plastycznych, które powstały przy użyciu stempli. Książka nie tylko pokazuje piękne efekty stemplowania, ale jest pełna wielu praktycznych wskazówek, jak wykonać pieczątki z artykułów codziennego użytku.Książka jest doskonałą inspiracją dla każdego, kto lubi zabawę ze stemplami.

Wydawnictwo: WIR
Rok: 2016

okładka - 100 zabaw

100 całkiem magicznych zabaw plastycznych

Brakuje Wam pomysłów na ciekawą i twórczą zabawę z dziećmi? Wykorzystując butelki, słoiki, patyczki po lodach, guziki i inne znajdujące się w każdym domu materiały, stworzycie ładne i oryginalne zabawki. Poszczególne pomysły można łączyć w większe całości i budować miasta, projektować ciekawe krajobrazy, a nawet stworzyć las pełen zwierząt. Czysta magia! Napisane przystępnym językiem instrukcje zadań oraz duże kolorowe fotografie sprawią, że mały odbiorca z chęcią rozpocznie zabawę. Zawarte w książce pomysły rozwijają wyobraźnię, doskonalą sprawność manualną dziecka, a dla rodziców i nauczycieli stanowią doskonałą pomoc i inspirację do wspólnej zabawy z dzieckiem. Poziom trudności poszczególnych zabaw został oznaczony i dostosowany do możliwości kilkulatków.

Wydawnictwo: Skrzat
Rok: 2016

Paluszkowe stempelki

Paluszkowe stempelki

Książka zawiera dziewięćdziesiąt prac plastycznych wykonanych na papierze za pomocą pokrytych farbami opuszków palców, pędzelka oraz cienkopisu. Ta jakże prosta i tania forma zabawy urozmaici dzieciom czas, rozwijając ich wyobraźnię, wrażliwość, cierpliwość oraz sprawność manualną. Podane przykłady mają najmłodszych zainspirować do własnych, twórczych poszukiwań oraz zainteresować nie tylko rodziców, ale również nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

Wydawnictwo: Harmonia
Rok: 2015

Lekarstwo szczęścia

Lekarstwo szczęścia

Lekarstwo szczęścia to zbiór dwunastu bajek pedagogicznych, których wspólną lekturę polecamy dzieciom i rodzicom. W książce znajdują się opowiadania o rzeczach ważnych i jednocześnie trudnych: o lęku (przed dentystą, ciemnością), o braku wiary w siebie, o uzależnieniach. Lektura książeczki może być doskonałą okazją do rozmów z dzieckiem o codziennych trudnościach.

Wydawnictwo: WIR
Rok: 2014

Chrześcijaństwo na wesoło

Chrześcijaństwo na wesoło

Chrześcijaństwo na wesoło to książka, w której znajdą Państwo pięćdziesiąt jeden zabaw plastycznych dla dzieci. Zaproponowane do prac materiały są ogólnodostępne – to głównie niepotrzebne już odpadki. Tematyka zabaw wiąże się z chrześcijaństwem i Kościołem. Twórcze działania w ciekawy i niekonwencjonalny sposób przybliżą dzieciom niektóre biblijne zagadnienia i postacie oraz obrzędy kościelne. Ta publikacja może być inspiracją nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, wychowawców i katechetów, którzy pragną twórczo wpływać na najmłodszych. Trzeba pamiętać, że podczas zabaw plastycznych dzieci nie tylko rozwijają swoje zdolności manualne, ale także pogłębiają wyobraźnię i wrażliwość, które zaprocentują w ich dorosłym życiu. Taka forma spędzania czasu może im przynieść wiele radości, pomóc przełamać lęki i poznać różnorodność otaczającego świata. Nie można zapomnieć, że wrażliwość, wyobraźnia i uśmiech uszlachetniają każdego człowieka.

Wydawnictwo: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Rok: 2014

Zabawy plastyczne krok po kroku

Zabawy plastyczne krok po kroku

W książce zebrano pomysły zabaw plastycznych, do których wykonania, oprócz typowych przyborów, takich jak kredki, flamastry, papier kolorowy, krepina, tektura, potrzebne są nietypowe materiały, na przykład płyta CD, gąbka, papiloty, bilety PKP.

Wydawnictwo: Harmonia
Rok: 2013

Wydmuszkowe zabawki

Wydmuszkowe zabawki

Wydmuszkowe zabawki to kopalnia pomysłów na wykonanie oryginalnych zabawek z wydmuszek, papieru, farb oraz drobnych elementów jak koraliki czy plastikowe słomki.Tworzenie prac plastycznych z wydmuszek to doskonały trening manualny, ale przede wszystkim doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych.

Wydawnictwo: WIR
Rok: 2013

Wycinanki dla dzieci

Wycinanki dla dzieci

Książka „Wycinanki dla dzieci” adresowana jest do starszych przedszkolaków. Zawiera 16 kart – różnokolorowych wycinanek. Do wykonania zadań znajdujących się w książce przydadzą się następujące przybory: nożyczki, linijka, klej, włóczka lub sznurek, dziurkacz oraz taśma obustronnie klejąca.

Wydawnictwo: Niko
Rok: 2013

Balonowy świat

Balonowy świat

Balonowy świat to zbiór ciekawych pomysłów na zabawy plastyczne z wykorzystaniem kolorowych baloników i papieru. Autor zaprasza do zabawy w tworzenie balonowego świata, na który składa się 50 elementów (postaci, przedmioty, rośliny).Tworzenie nadmuchiwanych postaci dostarczy maluchom wiele radości a przy okazji będzie doskonałym ćwiczeniem manualnym i oddechowym.

Wydawnictwo: WIR
Rok: 2013

Okładka Dziekuję, proszę, przepraszam

Dziękuję, proszę, przepraszam

Książka zawiera dwanaście bajek przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Barwne, pełne humoru opowiadania stwarzają okazję do poruszenia w rozmowie z dzieckiem istotnych zagadnień dotyczących stosowania zwrotów grzecznościowych, szacunku do innych ludzi, przyrody czy pożywienia. Na końcu każdej bajki znajduje się specjalne zadanie plastyczne.

Autor: Igor Buszkowski
Wydawnictwo: Św. Stanisława BM
Rok: 2012

Tworzymy z patyczków

Tworzymy z patyczków

Skonstruować coś ciekawego z patyczków po lodach i wykałaczek – oto treść tej książki. A jak to zrobić, podpowiada nam autor pomysłów. Zapewniamy, że mogą to być rzeczy bardzo interesujące. Można je robić w domu przy pomocy rodziców lub w przedszkolu z inspiracji wychowawczyni.

Wydawnictwo: ŻAK – Wydawnictwo Akademickie
Rok: 2012

Tworzymy z papieru

Tworzymy z papieru

Tworzymy z papieru to zbiór kilkudziesięciu zabaw plastycznych, które stymulują doskonalenie sprawności manualnej oraz wrażliwości plastycznej. Nowatorskie i interesujące propozycje ćwiczeń wpływają na rozwój wyobraźni dzieci oraz uczą je cierpliwości i opanowania.

Wydawnictwo: Mac Edukacja
Rok: 2012

Zabawy plastyczne

Zabawy plastyczne? są przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich rodziców, mogą także zostać wykorzystane przez nauczycieli wychowania przedszkolnego. W książce zawarte są instrukcje (zilustrowane zdjęciami), jak z prostych materiałów i odpadów dostępnych w każdym domu można wykonać zabawki oraz przedmioty użytkowe. Butelki po keczupie, zużyte płyty CD, słomki, zniszczona rękawiczka itp. posłużą do stworzenia małych arcydzieł.

Autor: Katarzyna Michalec, Igor Buszkowski
Wydawnictwo: Skrzat
Rok: 2012

Prace plastyczne dla młodzszych

Prace Plastyczne Rozwijające Wyobraźnię dla Młodszych Przedszkolaków

W książce znajdziesz zabawy plastyczne przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Książka ta ma na celu ułatwić pracę nauczycielom oraz instruktorom prowadzącym zajęcia plastyczne z przedszkolakami.

Autor: Igor Buszkowski
Wydawnictwo: Żak Wydawnictwo Akademickie
Rok: 2012

Technika taka dla przedszkolaka

Technika taka dla przedszkolaka

Niniejsza książka jest przeznaczona dla najmłodszych „konstruktorów” oraz wychowawców prowadzących zajęcia z dziećmi. W książce znajdziemy pojazdy oraz urządzenia codziennego użytku, które sami możemy wykonać, używając jedynie prostych przedmiotów i wyobraźni.

Wydawnictwo: ŻAK – Wydawnictwo Akademickie
Rok: 2011

Przedszkolaki robią zwierzaki

Przedszkolaki robią zwierzaki

W tej maleńkiej książeczce proponujemy najmłodszym tworzenie świata przyrody: ptaków, zwierząt, ryb, gadów, głównie z tego, co jest już niepotrzebne w domu: papierowego talerza, pudełka po lodach, opróżnionej butelki czy starej skarpetki. Kilkadziesiąt pomysłów zaprezentowanych w tej książeczce to tylko przykłady, które mogą nas zainspirować do tworzenia rzeczy podobnych i skierować dzieci do dalszego poszukiwania pomysłów w barwnym świecie przyrody. Zaprezentowane obrazy są bardzo wyraziste i barwne, przyciągające uwagę i zachęcające do naśladownictwa. Spróbujmy więc zrobić z dziećmi coś podobnego, choćby z niepotrzebnych rzeczy, jakie znajdują się w przedszkolu.

Wydawnictwo: ŻAK – Wydawnictwo Akademickie
Rok: 2010

Prace plastyczne dla starszaków

Prace Plastyczne Rozwijające Wyobraźnię dla Starszaków 

W książce znajdziesz zabawy przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Książka ta ma na celu przede wszystkim ułatwić pracę nauczycielom oraz instruktorom prowadzącym zajęcia plastyczne z przedszkolakami.

Wydawnictwo: ŻAK – Wydawnictwo Akademickie
Rok: 2009

Zabawy plastyczne

Zabawy plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym

Zabawy plastyczne? są przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich rodziców, mogą także zostać wykorzystane przez nauczycieli wychowania przedszkolnego. W książce zawarte są instrukcje (zilustrowane zdjęciami), jak z prostych materiałów i odpadów dostępnych w każdym domu można wykonać zabawki oraz przedmioty użytkowe. Butelki po keczupie, zużyte płyty CD, słomki, zniszczona rękawiczka itp. posłużą do stworzenia małych arcydzieł.

Autor: Igor Buszkowski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Żak
Rok: 2008